2020’de Instagram Gönderilerinizde Daha Fazla Beğenme almak İçin 10 İpucu

Daha fazla beğeni almak ister misiniz? Instagram gönderileri? Muhtemelen Instagram’da beğenileri artırmak istemeyen kimse olmayacak. Beğeni sayısı, ister kişisel hesabınız isterse bir işletme / marka sayfası olsun, sizi pek çok yönden etkiler.

Istagram gönderilerinde daha fazla beğeni alın
Instagram tamamen fotoğraflarınızı paylaşmak ve arkadaşlarınız, aileniz ve takipçilerinizle etkileşim kurmakla ilgilidir. Instagram’da beğeni almak pek çok faktöre bağlıdır. Sadece ne kadar takipçiniz olduğu değil. Gönderilerinizde daha fazla beğeni almak için uygulayabileceğiniz birkaç taktik var.

Instagram’ın çok sayıda aktif kullanıcısı var. Doğru strateji ile kitlenizi kolayca hedefleyebilir ve gönderilerinizde ücretsiz olarak daha fazla beğeni alabilirsiniz. Hatta Instagram’daki takipçilerinizi de artırabilirsiniz. Bu kılavuzda, gönderilerinize kullanıcı katılımını geliştirmenize yardımcı olabilecek çeşitli ipuçları ve taktikler paylaştık.

1. Hesabınızı herkese açık hale getirin

Instagram’da özel bir hesabınız varsa, bunu herkese açık hale getirmelisiniz. Bunun yapılması gerekiyor çünkü özel bir hesabınız olduğunda, yalnızca takipçileriniz gönderilerinizi beğenebilir ve yorum yapabilir. Bu, fotoğraflarınızın sizi takip etmeyen insanlardan daha fazla beğeni alma şansını azaltır.

Özel bir hesabınız olduğunda, gönderileriniz Instagram’daki Keşfet sayfasına da ulaşamaz. Hesabınızı herkese açık hale getirmek için profilinize gidin, menüyü (sağ üst köşedeki üç paralel çizgi) tıklayın ve ardından Ayarlar> Gizlilik> Hesap Gizliliği. Şimdi Özel hesap düğmesini kapatın. Bu kadar.

2. Gönderilerinize hashtag ekleyin

Hashtag kullanmak, ücretsiz olarak daha fazla beğeni almak için gönderilerinizde anında artış sağlayabilir. Bir hashtag eklediğinizde, o gönderinin o hashtag sayfasında görünmesini sağlar, böylece onu araştıran insanlar sizin yayınınızı görebilir. Hashtag’leri doğru şekilde kullanmak önemlidir.

Gönderilerinizi olumsuz etkileyebileceğinden çok fazla kullanmayın. Yalnızca gönderiyle ilgili olan alakalı anahtar kelimeleri kullanın. Örneğin, güneşte selfie’nizin bir resmini yayınlıyorsanız, o zaman hashtag’leri kullanabilirsiniz. #Güneş öptü, #özçekim, #sabah, vb.

#Likeforlike, #instalike, vb. Gibi beğeniler almak için popüler olan hashtag’ler var. Bu hashtag’leri de kullanabilirsiniz, ancak organik olmadıkları için sizi bunun için önermiyoruz. Dahası, insanlara beğenilerinizin peşinden koştuğunuzu söylemek istemezsiniz. fotoğraflar ve videolar.

3. Günün doğru saatinde yayınlayın

Takipçilerinizin günün hangi saatinde en aktif olduğunu bilmeniz gerekecek. Gönderilerinizi o zaman paylaşacaksanız, daha fazla beğeni alma şansı çok yüksek olacaktır.

Zaten bildiğiniz gibi Instagram’a her gün milyonlarca fotoğraf ve video yükleniyor. Gönderilerinizin zirveye çıkmasını ve herkes tarafından fark edilmesini istiyorsanız, bunları paylaşmak için doğru zamanı seçmeniz gerekir.

Bazı araştırmalara göre Instagram’da paylaşım yapmak için en uygun zaman akşamları ve geceleri çoğu insan o saatte aktif olduğu için. Farklı zamanlarda deneyip deneyebilir ve hangisinin sizin için en uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

4. Orijinal ve yüksek kaliteli fotoğraflar yayınlayın

Bir sonraki en önemli şey, fotoğraflarınızın yüksek kaliteli ve aynı zamanda orijinal olması, yani başkaları tarafından kopyalanmamasıdır. Instagram profili. İnsanlar orijinal içeriği görmeyi sever. Yaratıcı olursanız ve gönderilerinizi benzersiz kılarsanız, kesinlikle daha fazla beğeni alacaktır.

Fotoğraflarınız yüklerken kalitelerini kaybederse, nasıl yapılacağına dair kılavuzumuzu okuyabilirsiniz. Instagram’a yüksek kaliteli fotoğraflar yükleyin. Bu normalde her insanda olur ancak fotoğraflarınız için en iyi kaliteyi sağlamak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

 

Instagram Like PNG Images, Free Transparent Instagram Like Download -  KindPNG

5. Akılda kalıcı başlıklar kullanın

Başlık, fotoğrafınızı veya videonuzu Instagram’da gördükten sonra insanların gördükleri ikinci şeydir. Beğenilerinizi artırmak için insanları gönderilerinize çekmek için size harika bir fırsat sunar. Çoğu insan altyazıların gücünü hafife alıyor ama biz bunun önemli bir rol oynadığını söylemek istiyoruz.

Akılda kalıcı bir başlık kullanmak, gönderinize kullanıcı katılımını önemli ölçüde artırabilir. yorumlar Ayrıca. Kendi benzersiz başlığınızı bulmak için biraz beyin fırtınası yapın veya bunun için Google’ı kullanın. Aklınızda bulundurmanız gereken bir şey, başlığın gönderdiğiniz şeyle alakalı olması gerektiğidir.

6. Düzenli olarak yayınlayın

Düzenli olarak paylaşım yapan kişilerin Instagram’da daha fazla maruz kalması ve artması artık gizli değil. Bu sözde “sosyal medya etkileyicilerinin” neden bu kadar aktif olduğunu hiç merak ettiniz mi? Ana neden budur. Düzenli olarak gönderi yapmak, Instagram Keşfet sayfasına girme şansınızı da artırır. Günlük ne kadar göndermeniz gerektiğine dair kesin bir sayı yoktur. İyi bir pratik kural, en az 2-3 kez yayınlamaktır.

7. Hikayenize not verin

Ayrıca kullanabilirsiniz Instagram hikayeleri gönderilerinizi tanıtmak ve onlardan daha fazla beğeni almak için. Instagram, doğrudan hikayelere gönderi eklemenizi sağlar. Gönderinizdeki gönder simgesini tıklamanız ve ardından “Hikayenize gönderi ekleyin”seçeneği. Bundan sonra hikayenizi şu şekilde düzenleyebilirsiniz: müzik eklemek, metin ve çıkartmalar ve son olarak yayınlayın.

Gönderi, Instagram hikayesine bağlantı olarak eklenir. Görüntüleyenler, gönderimizi doğrudan açmak için önizlemeye tıklayabilirler. Gönderilerinizi hikayeler aracılığıyla tanıtarak, kesinlikle daha fazla kullanıcı etkileşimi ve dolayısıyla daha fazla beğeni alacaksınız. İnsanları gönderinizi görmeye çekmek için hikayenizde bazı harekete geçirme ifadeleri kullanabilirsiniz.

8. Arkadaşlarınızdan hikaye anlatımları vermelerini isteyin

Bu, Instagram yayınlarınızda daha fazla beğeni almaya çalışabileceğiniz başka bir şeydir. Instagram’da binlerce takipçiye ulaşacak birçok yakın arkadaşınız olabilir. Onlardan gönderilerinizi hikayelerinde tanıtmalarını isteyin. Birinden kişisel fotoğraflarınızı paylaşmasını istemenin garip olduğunu biliyoruz, ancak bunu başka tür gönderiler için de kullanabilirsiniz. Bu yöntemde sorun yoksa, denemeyin.

9. Instagram takipçilerinizi artırın

Daha fazla takipçi, gönderilerinizde daha fazla beğeni anlamına gelir. Kadar basit. Nasıl yapabileceğinize dair derinlemesine bir çalışma yayınladık. Instagram takipçilerinizi artırın hızlı bir şekilde. Eğer ilgileniyorsanız bu yazıyı okuduğunuzdan emin olun. Instagram’da çok az takipçiniz varsa, ana odak noktanız önce onları artırmak olmalıdır. Göründüğü kadar zor değil. Doğru strateji ile çok kolay bir şekilde istediğiniz kadar takipçi elde edebilirsiniz.

10. Gönderinizi Instagram reklamlarıyla güçlendirin

Son olarak, en az değil, daha fazla beğeni almak için yayınınız için reklamlar yayınlayabilirsiniz. Bu anında bir destek sağlayacaktır. Instagram reklamları neredeyse herkesin karşılayabileceği oldukça ucuzdur. Hedef kitlenizi doğru şekilde hedeflediğinizden ve çekici bir gönderi oluşturduğunuzdan emin olun. Bu şekilde takipçilerinizi de artırabilirsiniz.

Yani bunlar, Instagram gönderilerinizde ücretsiz olarak daha fazla organik beğeni almak için uygulayabileceğiniz bazı ipuçları. Sonunda, gönderilerinizde ne kadar beğeni alacağınıza karar vermenin ne kadar çaba sarf ettiğinize bağlı olduğunu söylemek istiyoruz. Lütfen beğenilerin sadece sayılardan ibaret olduğunu unutmayın, bu yüzden peşlerinden koşmayın – hayatta daha güzel şeyler var. Herhangi bir noktayı kaçırırsak bize bildirin. Aklınızda herhangi bir sorunuz varsa, aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

 

Yazar: admin