Android Akıllı Telefonlarda En İyi Bulut Depolama Çözümleri

0/5 No hay votos
Geliştirici
--
--

Reportar esta app

Açıklama

 

Amazon Drive

Amazon Drive hizmeti iki şekilde sunulur: Prime Photos ve Sınırsız Depolama. Prime Photos, tahmin edebileceğiniz gibi, Prime abonelerine sınırsız ücretsiz fotoğraf depolama alanı sağlar ve yıllık Sınırsız Depolama, istediğiniz herhangi bir dosyayı sınırsız sayıda saklamanıza olanak tanır.

AmazonDrive
Amazon Drive, depolama alanınızı yönetmeniz için büyük bir değer ve basit bir yol sunar. / © Amazon Drive

Prime Photos seçeneği, belki bir Prime abonesiyseniz ilginçtir, ancak Google Fotoğraflar’dan farklı olmak için çok az şey yapar. Bununla birlikte, ücretsiz olarak 5 GB resimsiz depolama alanı da sunar. Ayrıca, uygulamanın ayarlar menüsünde depolama alanınızın nerede kullanıldığını görmenin kolay bir yolu var.

Amazon’un Sınırsız Her Şey teklifi muhtemelen daha ilginç olacak. Yılda 60 ABD doları karşılığında, Google Drive (1 TB için yılda 100 ABD doları), Dropbox (1 TB için yılda 99 ABD doları) ve diğer birçok sınırsız yıllık abonelik hizmetlerinden daha az bir parayla istediğiniz her şeyi sınırsız miktarda depolayabilirsiniz.

Güvenlidir, otomatik yedeklemeyi destekler ve tüm cihazlarınızdan erişilebilir. Tek gerçek hayal kırıklığı, mobil ve tarayıcı tabanlı yüklemelerin 2 GB dosya boyutuyla sınırlı olması, ancak gerekirse daha büyük dosyaların masaüstü yazılımı aracılığıyla yüklenebilmesidir.

Microsoft kullanıcıları için en iyisi: OneDrive

Microsoft, son birkaç yıldır OneDrive’ın birçok ürününe yakından entegre olmasını sağlamak için çok çalıştığı için bu muhtemelen büyük bir sürpriz değil. En basit haliyle, OneDrive, Google Drive’ın sunduğuna benzer ücretsiz çevrimiçi depolamadır.

bir sürücü uygulaması
OneDrive, Microsoft’un Office araçlarına ihtiyaç duyan herkes için akıllıca bir seçimdir. / © NextPit

Ancak OneDrive; Word, Excel ve PowerPoint gibi Microsoft ürünleriyle kullanım için hazırlanmıştır. Daha kolay erişim için üçüncü taraf ve Microsoft uygulamalarına da entegre edilmiştir (Microsoft’un Arrow Launcher uygulaması Android için) ve tüm dosyalarınız için depolama alanı sağlamak. (İsteğe bağlı) otomatik fotoğraf ve video yedeklemesinin yanı sıra basit paylaşım özelliklerine sahiptir. Bileğinizdeki resimler arasında gezinmek sizin için yararlıysa, Android Wear ile de entegre olur.

Sınırlı (5 GB depolama alanına kadar) kişisel kullanım için ücretsizdir, ancak bu limite kadar biraz nakit ödemeniz gerekir. Yıllık 100 ABD doları değerindeki paket, 5 TB dosya depolama alanı ve Office 365 Ev sürümüne erişim içerir. En fazla beş kullanıcıya ihtiyacınız yoksa, 1 TB depolama ve Office 365 Bireysel sunan yıllık 70 ABD doları seçeneği ideal olacaktır.

Ortalama bir kullanıcı için en iyisi: Google Drive

Bu, bir Android kullanıcısı için biraz zahmetsiz gibi görünebilir, ancak Google Drive, yeni bir telefonda bulunan fiili bulut depolama seçeneği olmanın yanı sıra bir dizi değerli özellik sunar.

google drive uygulaması
Google Drive, kullanmamak için iyi bir nedene ihtiyacınız olan sağlam entegrasyon ve özellikler sunar. / © NextPit

15 GB ücretsiz depolama alanı, bir dizi entegre belge, elektronik tablo ve sunum platformları ve basit işbirliği ayarları ile çoğu kullanıcı için ikna edici bir argüman sunacak kadar çok yönlüdür.

Google ve birçok üçüncü taraf uygulamasının yanı sıra Android genelinde derin entegrasyon ile Google Drive, tüm yaşamını bulutta depolaması gerekmeyen ortalama bir kullanıcı için mantıklı bir seçimdir.

Bununla birlikte, Google Drive’ı depolama için kullanmanın belki de en iyi yanı, azaltılmış bir çözünürlükte sınırsız görüntü yedeklemenize veya genel depolama kotanıza dahil olan tam çözünürlüklü görüntüleri yedeklemenize olanak tanıyan Google Fotoğraflar depolama alanıdır.

Basitlik için en iyisi: Dropbox

Dropbox, 2 GB’lık sınırlı ücretsiz depolama kapasitesine rağmen, uzun yıllardır Android’de firma favorisi oldu – bu, geri bildirim bırakmak, şirketi takip etmek ve herhangi bir nakit harcamadan arkadaşlara tavsiye vermek gibi şeyler yaparak genişletilebilir.

dropbox androidpit
Dropbox, ücretsiz depolama alanını artırmak için çeşitli yollar sunar. / © NextPit

1 TB’a kadar alan için, her yıl 99 ABD dolarına veya sürekli bir sözleşmeyle her ay 9,99 ABD dolarına mal olacak. 1 TB’den fazlasını istiyorsanız, bir iş planı oluşturmanız gerekir. Android uygulaması büyük ölçüde hatasız, hızlı ve sezgiseldir, ayrıca yakın zamanda bir bağlantınız olmadığında belgelere ve dosyalara erişmenizi sağlayan bir ‘Çevrimdışı’ bölümü ekledi.

Bu, hiçbir şekilde mevcut en ucuz depolama seçeneği değildir, ancak çok çeşitli masaüstü uygulamaları, diğer hizmetlerle entegrasyon ve kendi iş odaklı araçlarının tümü, dosya paylaşımını ve işbirliğine dayalı çalışmayı eskisinden çok daha kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. geçmiş. Henüz Microsoft veya Google’ın araçlarına bağlı olmayan bir işletme kullanıcısıysanız, Dropbox boşluğu alır.

Küçük işletmeler için en iyisi: Box

Box, Google Play Store’dan ücretsizdir ve Dropbox’a yaklaşım açısından bir teklif olarak benzer. 250 MB yükleme sınırıyla 10 GB boş alan sunar. Bunun ötesinde, 100 GB’a kadar bulut depolama alanı ve 5 GB dosya yükleme limiti için ayda 10 ABD doları ödeyebilirsiniz.

Kutu
Box, bazı kullanışlı iş odaklı planlar ve özellikler sunar. / © Kutusu

Bu yeterli alan değilse, kullanıcı başına aylık 5 ABD dolarından başlayan iş planları, daha fazla alan ekleme olanağı sunar, ancak en az üç kullanıcının abone olması şartıyla birlikte gelir.

Box’ın Android uygulamasının bir zamanlar özelliksiz olduğu yerlerde, artık belirli dosyalara çevrimdışı erişim ve belgeler üzerinde işbirliği yapmanızı kolaylaştırmaya özel odak dahil olmak üzere bir bulut depolama uygulamasında görmeyi beklediğiniz tüm seçenekleri sunuyor. masaüstünden uzaktayken.

Boş alan kazanmak isteyenler için en iyisi: MediaFire

MediaFire, 50 GB’a kadar boş alan sunar, bu iyi bir miktar ücretsiz depolama alanıdır, ancak başlamak için yalnızca 12 GB alırsınız ve herhangi bir nakit vermek istemiyorsanız, geri kalanını yönlendirmeler gibi şeylerle kazanmanız gerekir.

mediafire
Kazanmak istiyorsanız 50 GB boş alan. 

Android uygulaması, fotoğraflar ve videolar için otomatik kamera yedeklemesi sunar ve belgeleri önizleyebilir ve içindeki ses dosyalarını da dinleyebilirsiniz. Bununla birlikte mükemmel değil ve hiçbir şekilde kullanımı en basit veya en keyifli de değil.

1 TB’a kadar depolama için yaylanmak istiyorsanız, yıllık abonelik seçerseniz şu anda aylık 3,75 ABD doları veya sürekli ödeme planı için aylık 5 ABD dolarıdır.

Senkronize olmayan yedeklemeler için en iyisi: MEGA

MEGA size sadece kaydolduğunuz için cömert bir 50 GB verir, ancak aynı zamanda bu listedeki diğerlerinin yüksek sesle bağırmayacağı mahremiyete odaklanır.

mega
Mega, yalnızca kaydolmanız için size 50 GB depolama alanı sağlar ve tüm aktarımları şifreler. / © Mega

Kısacası, bunun anlamı, tüm dosyalarınızın MEGA sunucuları tarafından değil, cihazınızda şifrelenmesi ve şifresinin çözülmesi, özel bilgilerinizi gizli tutmasıdır. Yine de bant genişliği sınırlamalarının ek karmaşıklığı ile birlikte gelir.

Ücretsiz olarak kullanılabilen 50 GB’tan fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, 4 TB’a kadar alan ve 8 TB bant genişliği için ayda fazladan ödeme yapabilirsiniz. Gizliliğinize değer veriyorsanız ve 50 GB’tan fazlasına ihtiyacınız yoksa, ücretsiz bir kullanıcı olarak göz atmaya değer.

Özel bir bulut oluşturmak için en iyisi: Resilio Sync

Verilerinizi uzak bulut depolama sistemlerine emanet etmeden bulut depolamanın işlevselliğini istiyorsanız, Resilio Sync, internet bağlantısı olmadan çalışan özel bir buluta benzeyen bir şey yaratmanın bir yoludur.

resilio senkronizasyonu
Resilio Sync’in depolama kapasitesi yalnızca cihazlarınızla sınırlıdır. / © Resilio Sync

Resilio Sync, dosyalarınızı depolama için üçüncü bir tarafa göndermeden çeşitli dosya türlerinin otomatik olarak yedeklenmesi ve senkronizasyonu için Android, PC, NAS cihazınızı veya diğer sunucularınızı bağlamak için eşler arası teknolojiyi kullanmanızı sağlar. Olumsuz yanı, belki de tersi, dosya depolama sınırlarının olmamasıdır – yalnızca bağlı cihazlarınızda mevcut olanı.

Pil ömrünün azalması bazı insanları rahatsız eder, ancak bu uygulamayı evinizde veya ofisinizde kullanma eğiliminde olduğunuz göz önüne alındığında, bu gerçekten çok fazla bir sorun olmamalı. Resilio Sync, cihazdan cihaza aktarımlar için ücretsiz olarak indirilebilir, ancak tüm cihazlarınızı bağlamak istiyorsanız, seçmeli senkronizasyon seçeneklerini ve anında dosya izinlerini değiştirme yeteneğini kullanın, tek seferlik yapmak isteyeceksiniz. Pro paketi için 39 $ ödeme – bu, aylık veya yıllık değil, ömür boyu erişim içindir.

Tek bir hizmete karar veremeyen kişiler için en iyisi: Unclouded

Gerçekte, farklı nedenlerle veya ücretsiz depolama alanınızı en üst düzeye çıkarmak için bu hizmetlerin birçoğunun bir kombinasyonunu kullanırsanız, gerçekten yapmanız gereken, tüm bu farklı dosya ve klasörleri ve nelerin depolandığını .

bulutsuz uygulama
Unclouded, birçok farklı bulut depolama seçeneğini takip eder. / © NextPit

Android için Unclouded, bunu herhangi bir para harcamadan yapmanın harika bir yoludur, ancak birden fazla bulut hesabına bağlanmak için ödeme yapmanız gerekecektir. Neyse ki, uygulama yalnızca ihtiyacınız olan özellikler için ödeme yapmanıza izin veriyor veya birkaç dolara hepsinin kilidini açabilirsiniz.

Güvenli bulut depolamayı deneyenler için en iyisi: SpiderOak ONE

SpiderOak ONE gizliliğinize önem veriyor, en azından bu Android bulut depolama uygulamasının geliştiricilerinin söylediği şey bu. Dosyalarınızı fidye yazılımlarından ve veri kaybından koruyacak gizli bir yedekleme için SpiderOak ONE sizin için seçimdir. Android uygulaması, belgeleri akıllı telefonunuzda veya tabletinizde paylaşmanıza ve açmanıza, ayrıca güvenli bir bağlantı oluşturarak dosya paylaşmanıza olanak tanır. Başkalarının sizinle paylaştığı dosyaları görüntülemenize izin veren bir ShareRooms özelliği de vardır.

spideroak bir uygulama
SpiderOak ONE bulut depolamayı 21 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz! / © Google Play Store

Mac, Windows veya Linux’ta indirilebilen SpiderOak ONE hizmetiyle birlikte çalışır. SpiderOak bir süredir uçtan uca bulut ürünleri geliştiriyor ve bu adamlar hassas verilerinize nasıl bakacaklarını biliyor. Ücretsiz değil, ancak hizmeti test etmek için 21 günlük ücretsiz deneme sürümü edinebilirsiniz.

En güvenli bulut depolaması için ödeme yapacak kişiler için en iyisi: Tresorit

Tresorit ucuz değil, ancak süper güvenlidir. Kurşun geçirmez bir şey arıyorsanız ve birkaç dolar harcamaktan çekinmiyorsanız, Tresorit sizin için olabilir. Hizmet, uçtan uca şifreleme ile korunan güvenli bir yer oluşturmanıza olanak sağlar. Daha sonra fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve hassas dosyalarınızı sızıntı veya korsanlık endişesi olmadan saklayabilirsiniz.

Tresorit
Ucuz değil, ama bu nihai güvenliğin bedeli. / © Google Play Store

ABD’de Tresorit, 200 GB depolama alanı için ayda 12,50 ABD dolarından başlıyor. Ayda 30 dolar kazanın ve 2 TB bulut depolama alanı elde edin. İşletmeler için de paketler var. Para gerçekten önemli değilse, sağlam ve güvenli bir seçenektir.

En sevdiğiniz Android bulut uygulamaları hangileri? Yorumlarda bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

escort bodrum escort antalya turbo porno best porn video best porn pdf porno indir sex pdf bedava porn