Android İçin En İyi Hava Durumu Uygulamaları Ve Widgetları

0/5 No hay votos
Geliştirici
--
--

Reportar esta app

Açıklama

Bazıları UV indeksi hakkında veri sağlar, bazıları sizi fırtınalar konusunda uyarır, diğerleri sizi alerjenler konusunda uyarır ve hatta bazıları size hava durumu verilerini kimin sağlaması gerektiği konusunda bir seçim sunar. Her birinin temel artılarını ve eksilerini bulmak için en iyi adayları denedik.

Bu konuda en iyi 3 hava durumu uygulamalarımıza bakın!

Google Asistan

En iyi hava durumu uygulamalarından biri gerçekten bir uygulama değildir. Google hava durumu uygulaması, Google Asistan’ın bir parçası olarak en son Android yazılımına dahil edilmiştir ve bu AI yardımcısı, onunla etkileşimde bulunursanız hava durumu endişelerinizin çoğunu halledebilir. Google Asistan’a “Ok Google, bugün hava nasıl olacak” gibi bir şey sorabilir ve size okunan bir mini rapor alabilirsiniz.

Bu, özellikle Google Home Speaker kullanıyorsanız ve sabah giyinirken veya bir çanta hazırlarken ellerinizi kullanmadan hava durumu güncellemesi almak istiyorsanız işe yarar. Hava durumu ile ilgili yanıtlar almak ve hatta hava kalitesini kontrol etmek için Asistan’a “Berlin’de ne giymeliyim” gibi sorular da sorabilirsiniz. Bununla birlikte, gün boyunca hava durumu değişiklikleri için uyarılar ayarlayamazsınız. Yine de, Android’inizde Google hava durumu uygulamasına sahip olduğunuzu biliyor muydunuz?

en iyi hava durumu uygulamaları 2018 asistanı
Google Asistan size hava durumu raporları verebilir. 

Today Weather – Tahmin, Radar ve Şiddetli Uyarı

En basit hava durumu uygulamalarından biri ve kullanıcı arayüzü açısından en temizlerinden biri Bugün Hava Durumu’dur. O kadar uzun süredir yok ama şimdiden büyük bir etki yarattı. Uygulama, seçtiğiniz bir kaynaktan hava durumu verilerini alır. Weather Underground, AccuWeather ve Dark Sky dahil olmak üzere seçim yapabileceğiniz beş tane var. Ancak bizim favorimiz Norveç tahmin hizmeti, Yr.no. Ayrıca ne zaman yağmur yağacağını veya sabahları günlük güncelleme yapmak isteyip istemediğinizi bildirmek için uyarılar da ayarlayabilirsiniz. Yine de ‘Bugünün Hava Durumu’ olarak adlandırılmaması beni rahatsız ediyor.

en iyi hava durumu uygulamaları 2018
Bugün Hava Durumu, birden çok şehir için veri çekebilir ve çok fazla ayrıntı içerir. / © NextPit

Weather data & microclimate : Weather Underground

 

Weather Underground, bölgenizdeki hava ve sıcaklıkları gösterebilen hiper yerel bir hava durumu uygulamasıdır. Weather Underground, bunu yapmak için yaklaşık 180.000 özel hava istasyonundan oluşan kendi ağını kullanır. Bu veri tabanının yardımıyla, uygulama çok doğru tahminler yapabilir ve sizi çevredeki yağmura karşı uyarabilir – ve en önemlisi, Weather Underground, doğruluk için oldukça iyi bir sicile sahiptir.

Wundergroundsmol
Weather Underground, hobileriniz için bile tavsiyelerde bulunur.

Weather Underground ücretsizdir ve reklam görüntüler. Bu, 1,99 ABD doları tutarında uygulama içi satın alma yoluyla bir yıl boyunca devre dışı bırakılabilir.

Windy.com – rüzgar, dalga ve kasırga tahminleri

 

Windy, açık rüzgar haritalarına odaklanır. Uygulamanın teknik bir sunumu var ve gerçek profesyonelleri (ve zorlu meraklıları) hedefliyor. Farklı tahmin türlerini doğrudan diğerleriyle karşılaştırma yeteneği gerçekten benzersizdir.

Windysmol
Windy, hava durumu meraklıları için birçok ayrıntıya sahiptir.

Ancak, UV indeksi ile ilgili bilgileri burada bulamayacaksınız. Bunun yerine, planör, yamaç paraşütçüleri veya balon pilotları için faydalı olabilecek rüzgar diyagramları var. Windy, hem reklamsız hem de ücretsizdir, bu da lehine büyük bir artıdır.

YoWindow

YoWindow, ilk yüklediğinizde “Hava durumunu zevkle izleyin” diyor ve bu sözü gerçekten yerine getiriyor: harika görünümlü bir Android hava durumu uygulaması. YoWindow, bulutları, güneş ışığını ve yağmuru temsil etmek için basit simgeler kullanmak yerine, bulunduğunuz yerdeki gerçek zamanlı hava durumunu yansıtan bir çizgi film manzarası görüntüler.

Işık seviyesi ve koşullar, uygulamada doğru bir şekilde temsil edilir ve zaman içindeki değişiklikleri görmek için çevrimiçi bir videoda gezinir gibi saatler arasında gezinebilirsiniz. Bu, yalnızca güzel görünmekle kalmayıp aynı zamanda kullanımı inanılmaz derecede kolay olan benzersiz ve iyi tasarlanmış bir hava durumu uygulamasıdır.

Reklamlarla birlikte ücretsiz veya ücretli (2.99 $) reklamsız olarak kullanılabilir. Bir alana bakmaktan sıkıldığınızda, 20 farklı arka plan arasından seçim yapabilirsiniz. YoWindow’un en son güncellemeleri widget desteği bile ekledi.

AndroidPIT hava durumu uygulamaları 2
Harika görünen ücretsiz bir hava durumu uygulaması ister misiniz? YoWindow’u edinin. 

Dark Sky – Hyperlocal Weather

 

Dark Sky, listeye dahil edilmesi biraz tartışmalı bir uygulamadır, ancak uzun zamandır birçok kullanıcının favorisi olmuştur. Gücü, yağmur ihtimaline dair belirsiz bir gösterge vermek yerine 13 dakika içinde yağmur yağacağını söylemek gibi size basit bir şekilde yararlı bilgiler veren dakika dakika tahminlerinin ayrıntı düzeyinde yatmaktadır.

Bununla birlikte, ana dezavantajı, en kullanışlı özelliklerini kullanmak istiyorsanız, ödemeniz gerekecek – ve kullanmazsanız, değerlendirebileceğiniz daha iyi ücretsiz hava durumu uygulamaları vardır. Dark Sky’ın ücretsiz sürümünün en büyük dezavantajlarından biri, hiçbir ana ekran widget’ı içermemesidir, ancak premium sürüm için ödeme yaparsanız üç tane alırsınız. Ayrıca, her sabah size günlük hava durumu özetinin gönderilmesi seçeneğine de sahipsiniz.

Yılda yinelenen 2,99 ABD doları yerine tek seferlik bir ödeme olsaydı, belki de buna karşı çıkmayız, ancak inanılmaz derecede hassas hava durumu güncellemeleri sizin için yararlıysa, dikkate almaya değer olabilir. İlk önce test etmenize izin veren iki haftalık ücretsiz bir deneme var.

androidpit karanlık gökyüzü
Dark Sky’ın bazı güçlü özellikleri vardır, ancak bunlar ücretsiz değildir. 

Morecast

Morecast, harika görünen ve sezgisel arayüzüyle kendini satıyor: dikey liste düzeninin kullanımı ve yorumlanması kolaydır. En tepede, mevcut hava durumu ve ‘gerçek his’ ile karşılanıyorsunuz. Aşağı kaydırın ve günün hava durumuna ilişkin daha ayrıntılı bir görünüm göreceksiniz.

Başka bir kaydırma ve Morecast yarın neler olduğunu ortaya çıkaracak; tekrar aşağı inerseniz, size basit bir yedi günlük görünüm sunulur. Bu basitleştirilmiş kullanıcı arayüzü, hem yeni başlayanlar hem de deneyimli hava durumu uygulaması kullanıcıları için iyidir, çünkü ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere erişim sağlar, ancak hepsini tek bir ekranda size atmaz.

Morecast, dünya genelinde günün farklı saatlerinde hava durumunu gösteren web kameraları ve en iyi koşullar etrafında rotalar planlamanıza yardımcı olacak bir hava durumu navigasyon özelliği gibi küçük ayrıntılarla doludur.

AndroidPIT hava durumu uygulamaları 5
Morecast arayüzü oldukça sezgiseldir.Morecast ™ – Radar ve Widget ile Hava Durumu Tahmini
Google Play'de yükleyin

WeatherBug

WeatherBug hem tasarım hem de kullanıcı arayüzü departmanında mükemmeldir. Sadece şehrinize değil, mahallenize de hava tahminini tam olarak belirleyebilir. Tahminlere ve şiddetli hava durumu uyarılarına ek olarak, geliştiriciler sıkışmaları önlemek ve fotoğrafları ve albümleri paylaşabilmek için bir trafik kamerası bölümü dahil ettiler.

Bunu yaşam tarzınıza uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz, böylece örneğin belirli bir günde spor salonuna koşup koşamayacağınızı öğrenebilir, ana ekranınızı, dilinizi kişiselleştirebilir ve birden çok konumu kaydedebilirsiniz.

Ayrıca artık dünyadaki farklı ülkeleri hesaba katmak için birden fazla radar görünümü sunuyor ve hatta evinizdeki sıcaklığı otomatik olarak ayarlamak ve paradan tasarruf etmek için akıllı termostatınıza bağlanabilir.

AndroidPIT hava durumu uygulamaları 6
WeatherBug, resimleri paylaşma seçeneği de dahil olmak üzere bazı sosyal özelliklere sahiptir. 

Hava Durumu: The Weather Channel

 

Hava Kanalı birçok Android kullanıcısı için güncel ve doğru hava durumu bilgilerine sahip ücretsiz hava durumu uygulamasıdır. Saatlik, 36 saatlik ve 10 günlük tahmin seçeneklerinin yanı sıra rüzgar hızı, nem, UV indeksi, görünürlük, çiy noktası ve basınç gibi olağan hava koşulları gamını içerir. Ayrıca dünyanın dört bir yanından kliplerin yer aldığı hava durumu ile ilgili videolar bölümü de var.

Kullanımı basit ve sezgiseldir. Diğer bazı uygulamalarda olduğu gibi tek bir sayfada gerekli tüm bilgileri içermez, ancak kayak koşulları, grip ve polen sayımı verileri gibi ekstralar alırsınız. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi almak için çoğu öğeye dokunabilir veya Radar veya Hurricane Central görünümlerine göz atabilirsiniz.

Ayrıca, seçtiğiniz konumdaki hava durumunu ve saati görüntüleyen dört basit masaüstü widget’ı sunar. İndirmek ve kullanmak ücretsizdir, ancak birkaç reklama katlanmanız gerekecek.

androidpit hava durumu kanalı
Hava Durumu Kanalı birçok özelliğe sahiptir, ancak genel bakış basittir. / © NextPit

Accuweather

Accuweather Android’deki temel hava durumu uygulamalarından biridir. Genellikle doğrudur ve harika RealFeel endeksi de dahil olmak üzere harika bilgilerle doludur (cıvanın nerede durduğundan ziyade dış ortam sıcaklığının nasıl hissettirdiğini gösterir).

Accuweather, bölgeniz için grafikler, haritalar, radar ve hatta video hava durumu tahminleriyle birlikte gelir ve şimdi ucube bir duşta ıslanmanızı önlemek için dakika dakika yağış tahminleri de içerir.

Ana ekranınız için de iki farklı üç günlük hava tahmini widget’ı seçeneğine sahip olursunuz. Bu listedeki diğer pek çok kişi gibi, ücretsizdir ancak reklamlarla finanse edilmektedir.

AndroidPIT hava durumu uygulamaları 4
Hava durumunu düşünmeyi hiç bırakmasanız bile, Accuweather’da size fazlasıyla bilgi var. / © NextPit

Yahoo Hava Durumu

Yahoo Hava Durumu Hiç dağınık hissetmeden tonlarca bilgi sunar ve Flickr’dan sürekli değişen arka planlara sahiptir, böylece her zaman taze hissedilir.

Ana ekranınız için birçok boyut ve türde widget vardır ve genellikle durum çubuğunuzda bildirimler alırsınız. Profesyonel özelliklerde aşırıya kaçmadan ortalama bir kullanıcının ihtiyaç duyacağı her şeye sahiptir. Yine de rüzgar hızı ve basınç ölçümleri alıyorsunuz.

AndroidPIT hava durumu uygulamaları 9
Yahoo Hava Durumu, büyük görüntü veritabanı Flickr’ın arka plan resimlerini kullanır. / © NextPit

Carrot Weather

Carrot Weather, Android alanı için hava durumu uygulamalarındaki en ince kullanıcı arayüzlerinden birine sahiptir. Geliştiriciler bu ücretsiz hava durumu uygulamasına biraz kişilik kazandırmaya çalıştı ve bu nedenle, kategorideki uygulamadan beklemeyeceğiniz bir dili burada bulacaksınız.

havuç hava durumu uygulaması
Havuç, kesinlikle en eğlenceli hava durumu uygulamasıdır! / © Google Play Store

Ayrıca geçmişte 70 yıla, hatta 10 yıl sonrasına kadar herhangi bir yerin hava durumunu görüntülemenizi sağlayan zaman yolculuğu modu gibi bazı güzel özelliklere sahip bir Premium Club kademesi de var! 2028 Glastonbury Festivali için hava tahmini almak ister misiniz? Sorun değil! Kişiselleştirilebilir pencere öğesini ana ekranınıza eklemek için ayrıca premium üye olmanız gerekir. Havuçlu Hava Android’deki en eğlenceli ücretsiz hava durumu uygulamasıdır.

Hangi uygulama Android için en iyi hava durumu uygulamasıdır? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

 

Bir cevap yazın

escort bodrum escort antalya turbo porno best porn video best porn pdf porno indir sex pdf bedava porn