Android’de Uygulamaların Kilitlenmesini veya Donmasını Düzeltmenin 10 Yolu

No image
0/5 No hay votos
Geliştirici
--
--

Reportar esta app

Açıklama

Telefonunuzda şu gibi bazı hatalarla da karşılaşmış olabilirsiniz:Ne yazık ki WhatsApp durdu“,”YouTube uygulaması yanıt vermiyor. Kapatmak ister misin?“veya”Maalesef com.android.xxxxx işlemi durdu“. Bunlar, Android kullanıcılarının arada sırada karşılaştığı en yaygın hatalardır.

 

Fix It: How to Unbrick Your Android
Bu tür hatalar, uygulama bazı bilinmeyen nedenlerle telefonunuzda aniden kilitlendiğinde ortaya çıkar. Ayrıca hiçbir yere tıklayamayacağınız şekilde ekranınızı dondurabilir. Uygulamayı kapatıp yeniden açmayı denemiş olabilirsiniz, ancak bazen sorun çözülmez.

Telefonunuzdaki bazı uygulamalarda da bu sorunla karşı karşıyaysanız ve bunu kendi başınıza çözemiyorsanız, bu kılavuz kesinlikle size yardımcı olacaktır. Bu eğiticide, uygulamaların Android telefonunuzda neden çökmesi veya donmasının nedenlerini ve bu sorunu hızlı bir şekilde nasıl düzeltebileceğinizi tartıştık.

Android uygulamaları neden çöküyor veya donuyor?

Uygulamaların Android’de kilitlenmesine veya donmasına neden olabilecek tek bir neden değil çeşitli nedenler vardır. En yaygın nedenlerden biri düşük bellek depolama telefonunda. Uygulama çalışmak için yeterli alana sahip olmadığında, açıkça çökecektir. Bunun dışında biraz olabilir uyumluluk sorunları veya böcekler uygulamada yanlış davranmasına neden olabilir. Aşağıda, Android telefonunuzdaki uygulamaların kilitlenmesi veya donması sorununu gidermenize yardımcı olabilecek çeşitli yöntemler listeledik –

1. Uygulamayı güncelleyin

Yapmanız gereken ilk şey, uygulamayı en son sürüme güncellemektir. Geliştiricinin ekibi, üç ana nedenden dolayı uygulamayı düzenli olarak güncellemeye devam ediyor: yeni özellikler eklemek, hataları düzeltmek ve performans sorunlarını düzeltmek.

Bir uygulama sebepsiz yere çöküyorsa veya donuyorsa, büyük olasılıkla bazı hata veya performans sorunlarından kaynaklanmaktadır. Bu, uygulamayı güncelleyerek düzeltilebilir. Güncelleyebilirsiniz. Google Oyun mağazası Android telefonunuzda.

Herhangi bir güncelleme bulunmayabilir veya en son sürümü zaten indirmiş olabilirsiniz. Play Store’da, tüm uygulamaları yeni sürümleri yayınlanır yayınlanmaz otomatik olarak güncellemenizi sağlayan otomatik güncelleme özelliğini etkinleştirmenizi tavsiye ederiz.

2. Uygulama önbelleğe alınmış verileri temizleyin

Siz uygulamaları kullandıkça, çok sayıda önbelleğe alınmış veri oluşturmaya başlarlar. Bu önbelleğe alınan verilerin amacı, uygulamanın sık kullanılan dosyalara hızlı bir şekilde erişmesine izin vermektir, ancak çok fazla olursa, uygulamanın performansını etkileyebilir ve çökmesine veya donmasına neden olmak gibi hatalı davranmasına neden olabilir.

Bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz: önbelleğe alınmış verileri temizleme uygulamanın. Android, uygulama ayarlarında bunu yapabileceğiniz bir seçeneğe sahiptir. Bu adımları takip et –

 1. Android telefonunuzda Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Uygulamalar’a gidin.
 3. Önbelleğe alınmış verilerini silmek istediğiniz uygulamayı bulun ve tıklayın.
 4. Uygulama bilgileri sayfasında, Depolama’yı tıklayın.
 5. Şimdi tıklayın “Önbelleği temizle“seçeneği.
 6. Uygulamanın tüm verilerini silmek istiyorsanız “Net veriler” buton.

Bazen sadece önbelleği temizlemek, uygulamaların çökmesini ve donmasını engelleyebilir, ancak işe yaramazsa, daha ileri gidin ve tüm uygulama verilerini silin. Bu, dosyalar, ayarlar, hesaplar, veritabanları vb. Dahil her şeyi silecektir. Uygulamayı açtığınızda, ilk kez kullanıyormuşsunuz gibi görünecektir.

3. Uygulamayı durmaya zorlayın ve yeniden başlatın

Bazı uygulamalar siz onları kullanmadığınız zamanlarda bile arka planda çalışır. Bir uygulama kilitleniyorsa veya donuyorsa, arka planda çalışmasını durdurabilirsiniz. Bu, uygulamayı yeniden başlatmanıza izin verecektir. Android’de bir uygulamayı nasıl zorla durdurabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Git Ayarlar> Uygulamalar.
 2. Durmaya zorlamak istediğiniz uygulamayı açın.
 3. Durmaya Zorla butonuna dokunun!
 4. Onaylamak için Tamam’ı tıklayın.

Uygulamayı zorla durdurduktan sonra, bir süre bekleyin ve ardından tekrar kullanmaya hazırsınız. Bu yöntemi, bir uygulama ekranınızı dondurursa ve kapanmazsa da kullanabilirsiniz.

4. Android telefonunuzu yeniden başlatın

Bazen tek yapmanız gereken, herhangi bir sorunu çözmek için telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Şaşırtıcı bir şekilde, bu aynı zamanda uygulamaların çökmesini ve donmasını da çözebilir. Telefonunuzu yeniden başlattığınızda temelde olan şey, önbelleğe alınmış tüm verileri otomatik olarak silmesi, arka planda çalışan uygulamaları (ve hizmetleri) durdurması ve uygulamaları sıfırdan yeniden başlatmasıdır. Android telefonunuzu yeniden başlatmak için, güç kapatma düğmesini birkaç saniye basılı tutun ve ardından Tekrar başlat ekranınızdaki düğmesine basın.

5. Daha eski bir sürümü yükleyin

Uygulamanın mevcut sürümünün, çökmesi veya donması nedeniyle Android sürümünüzle uyumlu olmaması mümkün olabilir. Telefonunuzda daha eski bir Android sürümü varsa, uygulamanın onunla uyumlu olan aynı sürümüne sahip olmalısınız.

Bununla birlikte, çeşitli nedenlerle uygulamanın eski bir sürümünü kullanmanız önerilmez, ancak bu özel durumda deneyebilirsiniz. Uygulamanın eski sürümleri Play Store’da mevcut değildir, ancak bunları diğer üçüncü taraf uygulama mağazalarından indirebilirsiniz. APKMirror.

6. Uygulama izinlerini etkinleştirin

Her uygulama, depolama erişimi, kişiler erişimi, mikrofon erişimi vb. Gibi görevleri gerçekleştirmek için telefonunuzda bazı izinlere ihtiyaç duyar. Bu izinler verilmemişse, uygulama çalışmaz ve kilitlenme veya donma yoluyla hatalı davranabilir.

Bir uygulamayı ilk kez kullandığınızda, gerekli tüm izinlere izin vermenizi isteyecektir. Ancak, onları inkar ettiğiniz gibi, size bir daha sormayacaktır. Daha sonra bu izinleri uygulama ayarlarından manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Bunun için şuraya gidin: Ayarlar> Uygulamalar, uygulama adına tıklayın ve ardından İzinler.

7. Sorun giderme için Güvenli modu kullanın

Android’de bir güvenli mod Telefonunuzdaki uygulamaların neden olduğu herhangi bir sorunu gidermek için kullanabileceğiniz özellik. Örneğin, bir uygulama ekranınızı dondurduysa ve bu uygulamayı durduramaz veya kaldıramazsanız, bu durumda bu güvenli mod özelliğini kullanabilirsiniz.

Güvenli mod, telefonunuza yüklediğiniz tüm üçüncü taraf uygulamalarını devre dışı bırakır. Ardından, önbelleğe alınmış verileri temizleyerek uygulamayı kolayca kaldırabilir veya yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuzu güvenli modda yeniden başlatmak için, güç kapatma düğmesini basılı tutun ve ardından ekranınızda gördüğünüz Güç kapatma düğmesine uzun dokunun.

Bundan sonra göreceksiniz Güvenli mod seçeneği. Üzerine tıklayın ve ardından telefonunuzun yeniden başlatılmasını bekleyin. Göreceksin “Güvenli mod“ekranın sol alt tarafında” yazıyor. Ayrıca, üçüncü taraf uygulamaların simgeleri gri renge dönüşecek ve bu da devre dışı bırakıldıkları anlamına geliyor. Ayarlara gidebilir ve normalde yaptığınız gibi uygulamayı kaldırabilirsiniz. .

8. Telefonunuzda yer açın

Düşük depolama, uygulamaların Android’de kilitlenip donmasının nedenlerinden biridir. Tüm uygulamaların düzgün çalışabilmesi için telefonunuzda yeterli alan olmalıdır. Depolama alanınız tükeniyorsa, aşağıdakileri uygulayın: biraz yer açın telefonunda –

 • Telefonunuzdaki önbelleğe alınmış verileri temizleyin – Ayarlar> Depolama’ya gidin. Önbelleğe alınmış veri seçeneğini tıklayın ve ardından onaylamak için Tamam’ı tıklayın. Bazı Android telefonlar, ayarlarda bulabileceğiniz bir cihaz optimizasyon özelliğine sahiptir.
 • Gereksiz uygulamaları silin – Telefonunuzda artık kullanmadığınız birçok uygulama olacak. Bu uygulamaları kaldırarak birçok veriyi boşaltabilirsiniz.
 • Yinelenen dosyaları silin – Bu görev için üçüncü taraf bir uygulama kullanabilirsiniz. Bazı Android telefonların ayarlarında da yerleşik bir özellik bulunur veya galeri çift ​​dosyaları silmek için uygulama.
 • Fotoğraflarınızı ve videolarınızı yedekleyin ve sonra bunları yerel belleğinizden silin. Yedekleme için şunu kullanabilirsiniz: Google Fotoğraflar app.
 • Gereksiz dosyaları silin gibi WhatsApp medyası.

9. Android telefonunuzu güncelleyin

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Android sürümünüz ile uygulama sürümü arasında, uygulamaların çökmesine veya donmasına neden olabilecek bazı uyumluluk sorunları olabilir. Ayrıca, yüklediğiniz uygulamanın en son sürümüyle uyumlu olmayan eski bir Android sürümü kullanıyor olmanız da mümkündür. Bunu düzeltmek için telefon yazılımınızı güncellemeniz yeterlidir. Git Ayarlar> Yazılım güncelleme> İndir bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmek için.

10. Android telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlayın

Uygulamaların çökmesi veya donması sorununu çözmenin son çözümü, Android telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Telefonunuzdaki fotoğraflarınız ve videolarınız, Google hesaplarınız, sistem ve uygulama verileriniz, indirilen uygulamalar dahil her şeyi silecektir. kişiler, müzik, diğer dosyalar.

Bu, temelde telefonunuzu satın aldığınız zamanki gibi tamamen yeni hale getirecektir. Telefonunuzu yalnızca diğer yöntemler çalışmadığında fabrika ayarlarına sıfırlamalısınız. Fabrika verilerine sıfırlama seçeneği, farklı cihazlarda farklı yerlerde mevcuttur. Genel olarak, bunu telefonunuzun Yedekle ve Sıfırla ayarlarında bulabilirsiniz.

Samsung akıllı telefonlarda, Genel Yönetim ayarlarında mevcuttur. Bu seçeneği bulun ve açın. Ardından Sıfırla veya Sil buton. Telefon şifrenizi girmeniz istenecektir. Tüm veriler silindiğinde, telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Bundan sonra, yedeklemenizi geri yükleyebilir ve tüm uygulamaları tekrar yükleyebilirsiniz.

Uygulamaların Android’de kilitlenmesini önlemek için ipuçları

İşte uygulamaların en iyi performansını sağlamak ve bunların çökmesini veya donmasını önlemek için aklınızda bulundurmanız gereken birkaç nokta:

 • Uygulamaları düzenli olarak güncelleyin
 • Aynı anda çok fazla uygulama kullanmayın
 • Kullanmadığınız zamanlarda uygulamaları kapatın
 • Telefonunuzu güncel tutun
 • Önbelleğe alınmış verileri düzenli olarak temizleyin
 • Telefonunuzda çok fazla boş alan bırakın

Çok kilitlenen bazı popüler uygulamalar

Burada, çok fazla kilitlenen ve donan bazı popüler Android uygulamalarını listeledik –

Böylece, Android telefonunuzdaki uygulamaların kilitlenmesi veya donması sorununu kolayca çözebilirsiniz. “Maalesef uygulama çalışmayı durdurdu” gibi sorunları çözebilecek tüm olası yöntemleri paylaştık. Hepsini uyguladığınızdan emin olun. Bu aynı zamanda telefonunuzun genel performansını da artıracak, böylece uygulamaları ve diğer hizmetleri kullanırken sorunsuz bir deneyim yaşayacaksınız. Bu eğitim hakkında bir şey sormak isterseniz, aşağıdaki yorum bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin. Bu gönderiyi arkadaşlarınızla da paylaştığınızdan emin olun, çünkü onlar da bu sorunla karşı karşıya olabilir.

 

Bir cevap yazın

escort bodrum escort antalya turbo porno best porn video best porn pdf porno indir sex pdf bedava porn