En İyi 10 Ücretsiz Antivirüs Programları 2018

Evet duydunuz 2018’in en iyi antivirüs programları,Mac bilgisayalar için,windows 10,Windows 7,windows xp,windows,linux işletim sistemlerinde çalışan 10 en iyi antivirüs programı

1-AVİRA Windows,Mac 

avira-free-mac

Avira Kullanacabileceğiniz en kolay antivirüs programlarından birisidir.kullanım kolaylığıyla gayet rahat virüsleri pc’nizden silebilirsiniz.%99,99 oranıyla antivirüsleri bulabildiğini iddia eden bir programdan bahsediyoruz.programda zamanlama ayarlayabiliyorsunuz ne zaman pc’nizi tarayacağına haftalık program şeklinde ayarladığınız zaman programda o şekilde hareket edicektir.

Windows için
Mac için

2- Bitdefender – Windows

Bir başka antivirüs Programı İse bitdefender’dir buda %99,99 pc’nizi koruyabildiğini iddia eden ücretsiz bir antivürüs programıdır,basit bir arayüzü sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz,çeşitli malware, ve diğer virüslerden pc’nizi gerçek bir koruma ile koruyabilir,

bitdefender-free

Windows İçin

3- Avast – Windows,Mac

Avast, diğer bazı Antivirüs seçeneklerinden (%99.6) biraz daha düşük bir koruma derecesi sağlasa da, yine de çok yüksek. Ayrıca, nispeten düşük Sistem kullanımı vardır, bu da bilgisayarınızı önemli ölçüde yavaşlatmayı Olası kılmaz.

avast-free

Basit, kullanımı kolay bir arayüz, kurmak için bir kullanım kılavuzuna ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Tehdit koruması biraz daha düşük olmasına rağmen, Avast ücretsiz bir antivirüs arayan herkes için sağlam bir seçimdir.

Windows İçin
Mac İçin

4-AVG – Windows,Mac

Uzun zamandır çok popüler olan bir başka ücretsiz antivirüs uygulaması olan AVG, hem koruma (%99.6) hem de sistem kaynağı kullanımında iyi yer alıyor. Ve şimdi sistem temizleme ve mobil antivirüs gibi önemli özellikler  sunarken, antivirüs anlamında hala en iyilerden biridir.

avg-free

Windows İçin
Mac İçin

5- Lavasoft Ad-Aware Free – Windows

Lavasoft’un Ad-Aware pro sürümü, son testlerde %99.3 koruma oranı kazandı ve bu da sağlam bir antivirüs programı olduğunu gösterdi. Ve bu sürüm diğer antivirüs seçeneklerinden daha fazla Sistem kullanma eğiliminde olsa da, hala Windows kullanıcıları için mükemmel bir seçimdir. Anti-adware ve anti-spyware özellikleri ile iyi bir koruma ile pc’nizi korur.

ad-aware

Windows İçin

6- eScan Anti-Virus Toolkit – Windows

Bu araç seti, bir kurulum gerektirmeyen diğer antivirüs programlarından farklıdır; sadece indirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Bu, bir USB sürücüsünden çalıştırılabileceği anlamına gelir ve zaten başka bir antivirüs çalıştırsanız bile kullanabilirsiniz. Yedekleme yapabilirsiniz.

escan

Çünkü kurulum yok, gerçek zamanlı savunma veya zamanlama yok. Bu yüzden muhtemelen bunu Ana antivirüs olarak kullanmamalısınız. Ancak, sizinkinin işe yaramadığını düşünüyorsanız veya iki kez kontrol etmek istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

Windows İçin

7- Trend Micro HouseCall – Windows,Mac

Başka bir antivirüs uygulaması, HouseCall hızlı bir şekilde indirilebilir ve çalıştırılabilir. Size zamanlama seçenekleri veya gerçek zamanlı koruma vermez, ancak bilgisayarınızı enfekte olan virüsleri temizleyebilir, bu kontrol etmek için harika bir yoldur.

Trend Micro, anti-ransomware toolkit, browser guard ve rootkit buster gibi ilginizi çekebilecek bir dizi ücretsiz araç sunar.

Windows İçin
Mac İçin

8- Malwarebytes Anti-Malware – Windows,Mac

Malwarebytes Son yıllardaki En iyi ünvana sahip antivirüs programıdır, Ve küçük boyutuyla virüsleri temizler, hızlı kurulum ve hızlı tarama ile pc’nizi virüslerden temizler.

malwarebytes-free

Yükseltmeye karar vermezseniz, yalnızca manuel tarama yetenekleri ve gerçek zamanlı koruma elde edersiniz. Ama bu uyarı ile bile, hala sahip olmak için harika bir uygulama.

Windows İçin
Mac İçin

9- Panda Free Anti-Virus – Windows

Muhtemelen ücretli bir sürüme yükseltmenizi söyleyen epeyce uyarı ekranları elde edersiniz, Panda bazı avantajlara sahiptir. Örneğin, çalışmalarının çoğunu buluta yükler ve sistem kaynaklarını serbest bırakır.

Bulutta iş yapmanın ötesinde, Panda’yı orada başka şeylerden ayıran çok şey yok. AV-testi, iyi koruduğunu ancak olağanüstü performans sonuçlarına sahip olmadığını gösterdi. Kullanılabilirlik için çok iyi puan aldı, bu yüzden karmaşık arayüzler ve yapılandırmalar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Windows İçin

10- ZoneAlarm Free Anti-Virus – Windows

Ücretsiz Olmak için içinde baya bir uygulama sunan antivrüs programı diğer antivirüs programlarından farkları ise 2’inci bir firewall yani güvenlik duvarı kurması.Ve bu sizi diğer virüslerden kurtabilir.

Windows İçin

Yazar: admin