Facebook’ta Kilitli Profil Resmi Nasıl İndirilir: 2 Yol

İnsanların Facebook’ta profil resimlerini kilitlemesinin iki yolu vardır. İlki profil koruması profil resmine bir kalkan simgesi ekleyen özellik. Öte yandan ikincisi, profili özel kılan tam profil kilididir, böylece profilinizdeki kişiler dışında hiç kimse onu görüntüleyemez. arkadaş listesi.

 

What is Profile Lock on Facebook and How to Use it? – Gadgets To Use
Profil koruma özelliği açıldığında, profil resminin indirilmesi devre dışı bırakılır. Birisi profil korumasıyla korunan profil resminin ekran görüntüsünü almaya çalışsa bile, Facebook uygulaması bir mesaj gösterecektir – “Güvenlik politikası nedeniyle ekran görüntüsü alınamıyor“.

Bu güvenlik, kilitli Facebook profillerinde daha da sıkıdır. Sadece sana izin verilmez profil resmini indir ancak tam boyutta da görüntüleyemezsiniz. Şimdi, kilitli bir Facebook profilini ziyaret ettiğinizi ve kişinin yüzünü açıkça görülemediği için tanımlayamadığınızı varsayalım.

Bu tür durumlarda profil resmini tam boyutta görüntülemeniz gerekebilir. Burada Facebook’ta korumalı kilitli profil resmini indirmek için kullanabileceğiniz 2 basit yöntemi paylaştık. Bu yöntemler, herhangi bir üçüncü taraf uygulamasının kullanılmasını gerektirmez. Dahası, iPhone, Android ve PC / dizüstü bilgisayar dahil tüm cihazlarda çalışacaklar.

1. Facebook’ta koruyucu kilitli profil resmini indirin

Profil resmi resminin bağlantısına erişmek için Facebook Graph API’sini kullanacağız. Bunun için kişinin profil kimlik numarasına ihtiyacınız var. Bu adım adım kılavuz size bunu nasıl yapacağınızı gösterecek –

 1. Telefonunuzda veya PC’nizde Chrome tarayıcısını açın ve şuraya gidin: Facebook web sitesi. Hesabınıza giriş yapın ve ardından profil resmini indirmek istediğiniz profili açın.
 2. Web sayfasının URL’sine bakın. URL şuna benziyorsa: https://www.facebook.com/profile.php?id=100012345678901, bunu kopyalayın profil kimlik numarası ondan sonra 6. adıma atlayın.
 3. Profilin gibi özel bir URL’si varsa  daha sonra profil kimlik numarasını web sayfasının kaynak kodundan almanız gerekir. Bunun için ekleyin view-souce: kodunu URL yazmaadan önce yazın ve açın
 4. Şimdi ara “entity_id:“kaynak koduna girin ve yanındaki sayıyı kopyalayın. Masaüstün’de ise Chrome’da CTRL + F kısayol tuşlarına basın veya mobilde menü>bul şeklinde entity_id yazarak kodu bulun ve yanında olan numarayı kopyalayın.
 5. Aşağıda verilen bağlantıdan, numarayı daha önce kopyaladığınız profil kimlik numarasıyla değiştirin ve ardından bağlantıyı açın.
  https://graph.facebook.com/buraya yukardaki kodu yapıştırın/picture?width=800
   
 6. Bu bağlantı sizi profil resmi resmine yönlendirecektir. Telefonunuza indirmek için üzerine uzun basın ve ardından “Resmi indir“seçeneğine tıklayın
   

  Masaüstü Chrome kullanıyorsanız, görüntüyü sağ tıklayın ve “Resmi farklı kaydet Ardından, onu kaydetmek istediğiniz konumu seçin, görüntü adını değiştirin (isterseniz) ve son olarak Kaydet düğmesine dokunun.

2. Kilitli Facebook profil resmini tam boyutta görüntüleyin

Diyelim ki Facebook’ta kilitli bir profille karşılaştınız ve bu kişinin yüzünü profil resminde net olarak göremiyorsunuz. Bu durumda, oldukça teknik olan ilk yöntemi kullanmadan profil resmini büyük boyutta görüntülemenin basit bir yolu var.

Bu yöntemde yapmanız gereken şey, telefonunuzdaki Chrome tarayıcısını açmanız ve ardından Facebook web sitesini açmanızdır. Ardından, profil resmini görüntülemek istediğiniz profile gidin. Şimdi, ekranı iki parmağınızla uzatmanız gereken sıkıştırarak yakınlaştırma yöntemiyle web sayfasını yakınlaştırın.

Profil resminin boyutunu artırarak kişinin yüzünü görebileceksiniz. Resmin kalitesi çok iyi olmayabilir ama onu kolayca tanıyabilirsiniz. Bundan sonra, ona arkadaşlık isteği gönderip göndermeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Ekran görüntüsü al

Facebook’ta kilitli bir profil resmini kaydetmenin başka bir yolu da ekran görüntüsünü almaktır. Önceki yöntemde açıkladığımız gibi, önce web tarayıcısında profil resmini yakınlaştırın ve ardından ekran görüntüsü alın. Bunu Android telefonda yapmak çok basit. Güç ve ses kısma düğmelerine aynı anda basın ve basılı tutun. Ayrıca iPhone ve PC’de de ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Yani bunlar, Facebook’ta korumalı kilitli profil resmini indirebileceğiniz bazı yöntemlerdir. Lütfen birisi profil fotoğrafını kilitlediyse gizliliklerine saygı göstermeniz gerektiğini unutmayın. Bu yüzden başkalarının fotoğraflarını izinlerini istemeden indirmeyin. Ancak net değilse kişinin yüzünü görmek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu kılavuzu faydalı bulacağınızı umuyoruz. Son olarak, bu gönderiyi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın.

 

Yazar: admin