Instagram’da atılan emojiler nasıl geri çekilir ?

Instagram, diğerlerinin hikayelerine hızlı tepkilerle tepki vermenizi sağlar. Gülme, şok olma, aşk gözleri, ağlama, el çırpma, ateş, parti popper ve yüz puan içeren Instagram hikayelerinde bulacağınız 8 hızlı tepki var. 

 

Hızlı reaksiyonları kullanmak oldukça basittir. Instagram hikayeleri. Hikayeyi yukarı kaydırmanız veya alttaki yanıt kutusunu tıklamanız yeterlidir. Bu size ekranınızdaki hızlı tepkileri gösterecektir. Ardından, seçiminize göre hızlı tepkilerden herhangi birini göndererek hikayeye yanıt verebilirsiniz.

Birinin hikayesine tepki verdiğinizde, kişi, kullanıcının sohbetindeki bir mesajla bilgilendirilir. Bu tepki yanıtı sonsuza kadar sohbetlerinde kalır. Kişi ayrıca bir metin mesajı, emoji göndererek veya iki kez dokunarak kalp tepkisi göndererek normal mesajlarda olduğu gibi tepkinize yanıt verebilir.

Instagram’da gönderilmemiş hikaye tepkileri

Bazen başkalarının hikayelerine yanlışlıkla tepki verirsiniz. Diyelim ki bir hikayeyi atlıyorsunuz ve bunun yerine yanlışlıkla kaydırdınız. Bu, hızlı bir tepkiye tıklamanıza neden olabilir. Sebepsiz yere birinin hikayesine emoji tepkisi göndermenin ne kadar garip olduğunu biliyoruz.

Neyse ki, Instagram’da bitmeyen hikaye tepkileri ile eylemlerinizi geri almanın bir yolu var. Hızlı tepkilerin kullanıcıya bir mesaj olarak gönderildiğini ve ayrıca kullanıcının sohbetinde göründüğünü zaten bildiğiniz gibi. Instagram size izin verdiği gibi gönderilmemiş mesajlar sohbetlerde, aynı şekilde hikaye tepkilerini ve yanıtlarını da geri gönderebilirsiniz.

Bu adım adım kılavuz size bunu nasıl yapacağınızı gösterecek –

  1. Instagram’ı aç iPhone veya Android cihazınızda.
  2. DM düğmesini tıklayın ekranın sağ üst köşesinde (gönder veya kağıt uçak simgesi).
  3. Kullanıcının sohbetini açın Hikayenin tepkisini kazara gönderdiğiniz kişiye. DM listenizin en üstünde olacaktır.
  4. Burada yaptığınız hikaye tepkisini bulacaksınız. Mesaj “Onun hikayesine tepki verdin“. Ayrıca hikaye önizlemesini (süresi dolmamışsa) üzerindeki emoji tepkisiyle birlikte gösterir. Basitçe, bu mesaja uzun basın.
  5. Şimdi Göndermeyi Geri Al’ı tıklayın ekranınızda görünen açılır kutudaki seçeneği. Bu kadar.
    Instagram hikayesinde hızlı tepkiler göndermeyin

Gönderilmeyen hikaye tepkileri SSS

Hikaye tepkisini geri gönderdiğinizde kullanıcı bilgilendirilecek mi?

HAYIR. Hikayesine yanlışlıkla verdiğiniz hızlı tepkiyi geri aldığınızda kullanıcıya hiçbir şekilde bildirimde bulunulmaz. Ancak manuel olarak kontrol edebilirler. Bir sonraki soruda açıkladığımız şey bu.

Kullanıcı, hikayesine hiç tepki verdiğinizi öğrenecek mi?

Bir hikayeye tepki verdiğinizde, kullanıcı anında bildirim ve sohbet mesajı ile bilgilendirilir. Kullanıcının tepkinizi zaten görmüş olması mümkün olabilir. Ancak, kullanıcı Instagram’da aktif, onların hikayesine hiç tepki verdiğinizi ve sonra onu çözdüğünüzü anlamayabilirler.

Kullanıcının tepkinizi halihazırda görüp görmediği nasıl doğrulanır?

Daha önce de belirttiğiniz gibi, hikaye tepkisi kullanıcıya bildirim ve sohbet mesajı yoluyla gönderilir. Kullanıcı tepkinizi bildirim yoluyla gördüyse, onu takip etmenizin bir yolu yoktur. Öte yandan, kullanıcı sohbette gördüyse, sizinle sohbetini sizin doğrudan mesajlar (DM). Eğer görürsen “görüldü“hikaye tepkisinin altındaki durum, ardından kullanıcının onu gördüğü onaylanır.

İşte Instagram hikayelerindeki bitmeyen emoji reaksiyonları hakkında bilmeniz gereken her şey bu. Artık Instagram’da ne zaman hikayeler yazsanız, yanlışlıkla hızlı tepkiler göndermekten kaçınmak için biraz daha dikkatli olmaya çalışın. Bu konuyla ilgili her şeyi ele almaya çalıştık, ancak aklınızdaki bir şeyi kaçırırsak, aşağıdaki yorum bölümünde sormaktan çekinmeyin.

 

Yazar: admin