WhatsApp, Facebook, Instagram’da Boş Mesajlar Nasıl Gönderilir

Bu yazıda, arkadaşlarınıza bir sürpriz göndererek onları şaşırtmak için çok basit ve ilginç bir numara paylaştık. boş veya boş mesaj WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger’da. Adından da anlaşılacağı gibi, boş mesaj sadece metin içermeyen bir mesaj anlamına gelir.

 

Blank Message (for WhatsApp) for Android - APK Download
Kesinlikle, aklınızda birine neden boş bir mesaj göndermeniz gerektiğine dair bir soru ortaya çıkmış olmalı. Aslında herhangi bir sebep yok ama bunu sadece eğlence için yapabilirsiniz. Sessizliğin kelimelerden daha yüksek sesle konuştuğu popüler bir alıntı duymuş olabilirsiniz.

Bazen arkadaşlarınıza veya sevdiklerinize cevap vermek istemezsiniz, belki de kızgın veya üzgün hissettiğiniz için. Bu tür durumlarda duygularınızı ifade etmek için boş veya boş bir mesaj gönderebilirsiniz. Şimdi hiç vakit kaybetmeden bu eğiticiye başlayalım.

WhatsApp’ta boş bir mesaj gönderin

Bu yöntemde kullanacağız Unicode karakterleri WhatsApp’ta boş bir mesaj göndermek için. Sadece şu adımları izleyin –

 1. Boş alanı kopyalayın bu parantezler arasında: [⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀]
 2. WhatsApp’ı açın telefonunuzda.
 3. Sohbeti aç Bu boş mesajı nereye göndermek istiyorsanız.
 4. Mesaj kutusuna tıklayın. üzerine uzun basın ve yapıştırma seçeneği çıkar oraya yukaridaki parantez içindeki boş yazıyı yapıştırın.
 5. Son olarak, Gönderin boş mesaj göndermek için düğmesine basın (kağıt uçak simgesi). Bu kadar. İşte böyle görünmesi lazım.
  Sent blank message. How to sent blank message on whatsapp .prank with friends on whatsapp - YouTube

Boş Unicode karakterlerini doğru şekilde kopyaladığınızdan emin olun. Çok satırlı boş bir mesaj oluşturmak istiyorsanız, klavyedeki enter düğmesine tıklayarak yeni satırlar oluşturun ve her satıra boş Unicode yapıştırın.

WhatsApp Web’de boş bir mesaj gönderin

Önceki yöntem aynı zamanda WhatsApp Web. WhatsApp’ı PC’nizde veya dizüstü bilgisayarınızda kullanıyorsanız deneyebileceğiniz başka bir şey var. Öyleyse yapmanız gereken şey şu kombinasyona basın: ALT + 0160 anahtarlar. Klavyenizdeki sayılar için sol ALT tuşunu ve Numpad’ı kullanın. Bu temelde bir boşluk yaratacak bir alt koddur. Bazen işe yaramayabilir, bu durumda, önceki yöntemi kullanabilirsiniz.

Boş mesaj oluşturucu uygulamasını kullanın

WhatsApp için boş mesajlar oluşturmak için bir uygulama da kullanabilirsiniz. Google Play Store’da bulunan Blank Messages adlı Android için böyle bir uygulama var. Bu uygulamanın iyi yanı, otomatik olarak birden fazla boş mesaj satırı oluşturmanıza izin vermesidir.

İndirin ve kurun Blank Message uygulaması Android telefonunuzdaki uygulama. Uygulamayı açın ve ardından satırları mı yoksa karakterleri mi kullanmak istediğinizi seçin. Satırlar, çok satırlı boş bir mesaj oluşturacak, diğer yandan karakterler sürekli bir satırlık boş mesaj oluşturacaktır.

Boş mesaj oluşturucu

Ardından, kullanmak istediğiniz satır veya karakter sayısını seçin. 1’den 10000’e kadar çeşitli seçenekler mevcuttur. Bundan sonra boş mesajı panonuza kopyalayabilir veya Gönder düğmesine tıklayarak doğrudan WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz.

Gönder düğmesine tıklamak, WhatsApp’ınızı doğrudan açacaktır. Bundan sonra, boş mesajı göndermek istediğiniz sohbetleri seçmeniz ve ardından onaylamak için gönder düğmesine (kağıt uçak simgesi) dokunmanız yeterlidir.

Facebook Messenger ve Instagram’da boş mesajlar gönderin

Ayrıca şu adreslerede boş bir mesaj da gönderebilirsiniz. Facebook  ve Instagram, WhatsApp’ta olduğu gibi boş Unicode karakterleri kullanarak. İşte izlemeniz gereken adımlar –

 1. Bu parantezler arasındaki boş mesajı kopyalayın: [⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀]
 2. Boş mesajı göndermek istediğiniz yerde Facebook Messenger veya Instagram uygulamasını açın. Ardından sohbeti açın.
 3. İlk adımda kopyaladığınız boş Unicode karakterlerini yapıştırın.
 4. Son olarak mesajı gönderin ve başardınız.

Ne yazık ki Boş Mesaj oluşturucu uygulaması Facebook Messenger ve Instagram için çalışmadığından yalnızca bu yöntemi kullanabilirsiniz. Yine, çok satırlı boş bir mesaj oluşturmak istiyorsanız, her yeni satıra yapıştırmanız yeterlidir.

WhatsApp, Facebook Messenger ve Instagram’da bu şekilde boş (veya boş) mesajlar gönderebilirsiniz. Aynı konu hakkında yayınladığımız birkaç ilgili makale daha var. Bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Yazar: admin